Wykończenie kuchni musi być zarówno ładne, jak i praktyczne.

Kuchnia jest miejscem pracy i bardzo często mamy tu do czynienia z gorącymi naczyniami i ostrymi narzędziami. A ponieważ posiłki przygotowujemy na blacie kuchennym, warto wybrać taki materiał, który poradzi sobie z podobnymi zagrożeniami.

Wykończenie kuchni jest dość kosztowne, dlatego szukamy oszczędności na elementach wyposażenia, jednak w przypadku blatu roboczego bez wątpienia warto zainwestować w droższy materiał, by później przez długie lata cieszyć się ładnym, funkcjonalnym miejscem roboczym. Kamienny blat granitowy do kuchni ma w zasadzie same zalety. Jest niezwykle wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, możemy więc bez obaw kroić bezpośrednio na blacie nożem, nie ryzykując mało estetycznych rys. Granitowi nie straszne są też wysokie temperatury, dzięki czemu garnki z ugotowanymi potrawami można stawiać na blacie bez podkładki, a i tak na jego powierzchni nie zostaną żadne ślady. Granit nie niszczy się pod wpływem wilgoci i łatwo go czyścić. Również pod kątem estetycznym granitowi nie można niczego zarzucić. Jest to piękny, naturalny surowiec, pasujący do każdego wnętrza. Świetnie będzie się komponował z nowoczesną zabudową, można go też zestawiać z tradycyjnymi meblami.

Blat z granitu przywozi do naszego domu Zakład Kamieniarski Host Group z Warszawy. Ze względu na ciężar granitu lepiej unikać transportu na własną rękę. Sensu nie ma także samodzielne przycinanie blatu, bo obróbka granitu wymaga specjalistycznych, niezwykle precyzyjnych narzędzi. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest montaż blatu kamiennego w mieszkaniu zlecony fachowcom. Dobry zakład zawsze oferuje takie usługi, wystarczy jedynie umówić się z dostawcą na określony dzień i przygotować kuchnię na krótki remont.

Fotografie:

dom

budownictwo

usługi budowlane

remonty

budowa domu